Logistieke KPI's
iDashboards referent Kruidvat stuurt in het magazijn direct op KPI’s met iDashboards

Het magazijn van A.S. Watson in Heteren is strak geautomatiseerd
met meer dan 10 deelsystemen over verschillende afdelingen.
Binnen het magazijn worden veel verschillende orderpick systemen
gebruikt en worden de 77 docks optimaal gebruikt. A.S. Watson had
een grote uitdaging om alle stuurinformatie in het apart aangemaakte
Datawarehouse te bundelen. Door de implementatie van iDashboards
via Optimizers is de informatie van deelsystemen nu direct uit het
Datawarehouse te halen.
“Wij wilden in ons DC sturen op compleetheid, tijdigheid en
productiviteit waarbij we de wens hadden om deze informatie in één
oogopslag te zien” aldus Claudia den Hartog, projectleider Supply
Chain Development.
Acceptatie op de werkvloer:
Binnen A.S. Watson is een projectteam samengesteld voor de
implementatie van iDashboards, in Heteren heeft elke operational
manager en teamleider speciale training gehad. “We merken dat
nieuwe teamleiders dit als erg gemakkelijk ervaren omdat alle
stuurinformatie gelijk te zien is. In het kantoor van de operational
managers hangt nu een scherm waarop de stuurinformatie wordt
geprojecteerd. Bij de werkbesprekingen wordt deze informatie
besproken en daar waar nodig bijgestuurd. “We ervaren iDashboards
als zeer gebruiksvriendelijk. Het aanpassen en aanmaken van nieuwe
charts kunnen we nu in eigen beheer doen.”
Download de complete referentiecase hier.

0 Comments
Teeling Petfood B.V. : iDashboards onmisbaar!

Jan-Jaap Roelevink, Directeur Teeling Petfood B.V.:
“Nu is het mogelijk om 4 Exact administraties met WMS in 1 overzicht real-time te monitoren, voor mij nu al onmisbaar.”
Teeling Petfood is opgericht in 1942 en vindt haar oorsprong in het verwerken van vlees- en slachtproducten.
Vanaf 1989 heeft Teeling zich volledig gespecialiseerd in de productie en verkoop van alu-cups voor honden- en kattenvoeding. In 2008 is er een 2e productielocatie in Hoogeveen gebouwd, met de allernieuwste technologieën en machines. Vanaf 2009 heeft Teeling zich uitgebreid met nog 2 productie locaties. Flexibiliteit en continue technologische ontwikkelingen en innovaties zijn belangrijke speerpunten binnen de bedrijfsfilosofie van Teeling Petfood.
Teeling maakt reeds een aantal jaren gebruik van Exact Globe met WMS waarbij registratie voor Track and trace binnen de gehele organisatie is doorgevoerd. Optimizers adviseerde daarbij iDashboards te gebruiken, zodat het management real-time de fabrieken kan monitoren.
Met name de voorraadstanden in de tijd zijn essentiele stuurinformatie geworden voor de organisatie, aldus Jan-Jaap Roelevink. Alle data uit Exact Globe en WMS worden binnen iDashboards gecentraliseerd en geanalyseerd. Zodra er een artikel uit de voorraad dreigt te lopen kan iDashboards waarschuwen en kan er onmiddellijk actie worden genomen.
Ook de financiele dashboards waarbij stuurinformatie uit 4 administraties in 1 oogopslag bekeken kan worden is voor mij als Directeur nu al onmisbaar!

Steensma B.V. zeer enthousiast over iDashboards

Johan de Jong, Logistiek manager bij Steensma B.V., na implementatie van iDashboards binnen hun organisatie:
“Tot nu toe werd er veel met (achteraf) rapportages gewerkt, hetgeen het lastig maakt om op het juiste moment te handelen. Alle relevante, meetbare en kritische indicatoren laten we nu op een eenvoudige manier real-time samenkomen in iDashboards.”
Steensma produceert ingrediënten en grondstoffen voor de voedingsmiddelen-industrie. De belangrijkste afzetmarkten zijn de bakkerij-, zuivel, en ijsbereidingsbranche. Industriële verbruikers worden rechtstreeks beleverd, ambachtelijke klanten via grossier. De afnemers bevinden zich in binnen- en buitenland.
Steensma maakt al jaren gebruik van WMS met Exact Globe en wilde processen monitoren die kritisch zijn voor de organisatie. Johan de Jong, Logistiek manager: “Tot nu toe werd er veel met (achteraf) rapportages gewerkt, hetgeen het lastig maakt om op het juiste moment te handelen. Alle relevante, meetbare en kritische indicatoren laten we op een eenvoudige manier samenkomen in iDashboards. Het aanmaken van charts gaat heel eenvoudig en omdat alles ook nog enorm ‘smoelt’, hebben we al snel ook andere, leuke en real time presentaties gemaakt.”
Optimizers heet inmiddels een aantal van haar klanten die gebruik maken van Exact WMS in de organisatie uitgerust met iDashboards. Groot voordeel van iDashboards is de duidelijke weergave van gegevens, zodat u in 1 oog opslag kunt zien hoe een afdeling presteert. Gezien de founders van het Exact WMS binnen Optimizers werkzaam zijn was het snel mogelijk om de logistieke KPI’s visueel te maken.
Johan de Jong: “We merken dat het voor de medewerkers veel sprekender is als je activiteiten niet in getallen maar in bijvoorbeeld kleuren uitdrukt. Een geweldig product, wij zijn er erg enthousiast over!”
sessie Logistieke KPI's met iDashboards
24/11/09 09:02 Filed in: iDashboards | Optimizers

Wilt u de logistieke KPI’s binnen uw organisatie waarborgen en blijven monitoren? Wilt u uw bedrijfsprocessen bewaken en in één oogopslag uw daadwerkelijke prestaties real-time zien?
Tijdens deze sessie nemen wij u mee d.m.v. een aantal praktijkcases hoe u het beste uw logistieke kpi’s kan samenstellen en hoe u iDashboards kan gebruiken om deze te blijven monitoren. Met iDashboards kunt u uw belangrijke bedrijfsprocessen grafisch weergeven en een real-time alert aan uw KPI’s koppelen. Dit zorgt ervoor dat u als manager niet meer achter de feiten aan loopt, maar precies ziet hoe de processen verlopen. Meld u nu aan voor de iDashboards sessie en ontdek waar voor u de mogelijkheden liggen voor uw logistieke KPI’s!
Datum: donderdag 11 februari 2010, 13:00 uur
Locatie: kantoor Optimizers, Nijkerk
Meld u hier aan.